Hukuksal Aykırılık Bildirimi

OKULDEFTERİ, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

OKULDEFTERİ’nin kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Eklenen tüm içerik ve yorumlardan içeriği veya yorumu ekleyen kullanıcı/üye sorumludur. OKULDEFTERİ hak ihlali olan içerikleri uyarır ve kaldırır. Bunun için içeriğin altında bulunan ŞİKAYET ET butonuna basmanız yeterlidir.

Telif Hakkı ihlali konusunda ihlal olduğunu bildiren kişi, kurum ya da kuruluş TELİF HAKKInın kendisine ait olduğunu ispatlamak zorundadır. Telif hakkı ihlali durumunda;

– İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

– Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

– Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

– Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

– Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

Sunmak kaydıyla OKULDEFTERİ’nin okuldefteri.net@gmail.com adresine bildirim yapabilirler. Ayrıca OKULDEFTERİnin genel iletişim sayfasındaki iletişim formunu kullanarak  da irtibata geçilebilir. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler site yönetimi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı