İos

Ios ile web sitelerine dosya yükleme  oldukça zor olarak düşünülmekte. Aslında bu doğru değil. En azından şu anda böyle bir sıkıntı yok. İphone veya İpad ile rahatça web sitelerine dosya yükleyebilirsiniz.

Web site yazarlığı yapıyorsanız, forum sitelerine dosya ekleme gibi ihtiyaçlarınız varsa çok rahatlıkla İpad veya İphone ile web sitesine dosya yükleyebilirsiniz.

İos ile web sitelerine dosya yükleme için tabi ki bir dosya yöneticisi programına ihtiyacınız. Merak etmeyin en popüler olan Document 5 ücretsiz. Başka da bir şeye ihtiyacınız yok.

Aslında İcloud Drive kullanarak da dosya yükleyebilirsiniz. Ancak sonuçta İos aygıtınızda dosyaları saklamak, sıkıştırmak, açmak gibi işler için bir dosya yöneticisi gerekli.

İOS (İphone/İpad) İLE WEB SİTESİNE DOSYA NASIL YÜKLENİR?

AppStore’a girip Document 5 adlı dosya yöneticisini kuruyoruz.

Document 5 iphone ipad dosya yöneticisi file manager İos ile web sitelerine dosya yükleme - IMG 1159 296x300 - İos ile web sitelerine dosya yükleme

Yüklemek istediğiniz web sitesindeki dosya yükle düğmesine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resim en çok tercih edilen WordPress sistemine aitir.

İosdan web sitesine doaya yükleme İos ile web sitelerine dosya yükleme - IMG 1160 225x300 - İos ile web sitelerine dosya yükleme

Karşınıza aşağıdaki gibi bir diyalog çıkacak.

Buradan Document 5 seçiyoruz.

Document 5 dosya yükleme indirme İos ile web sitelerine dosya yükleme - IMG 1161 225x300 - İos ile web sitelerine dosya yükleme

Yüklemek istediğimiz dosyayı seçip yükleyebilirsiniz, İos tarafında yükleme ile ilgili bir sıkıntım yok. Sunucunuzun desteklediği her türlü yazıyı yayınlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi dosya yöneticisi kullanarak İos ile web sitelerine dosya yükleme işlemini kolaylıkla yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

Yorumu gönder